Stres Nasıl Yenilir?

Stres Nasıl Yenilir?

Stres Nasıl Yenilir?

En büyük sorunlar ve sorunlarla beraber gelen stres durumu. Her insanda olan bir durum yani gündelik hayat içerisinde yaşanan bazı sorunlar nedeniyle strese giriyoruz. Strese girdiğimiz zaman istemediğiniz hastalıklarla karşı karşıya kalabiliyorsunuz. Mesela sivilce veya daha ileriye giderse verem hastalığı gibi! Stresten uzak bir hayat yaşamak sanırım imkansız. Peki stres nasıl yenilir? Stresi yenme yöntemleri nelerdir?

Günlük hayatta nelerle karşılaşıyorsunuz? Biraz size yardımcı olmak adına bir kaç örnek verelim;

  • – Sevgiliniz
    – Arkadaşınız
    – Aileniz
    – Ekonomik durumunuz
    – Yalnız olmanız

Bu gibi nedenlerle stres yaşayabilirsiniz. Strese bir insan asla karşı koyamaz ve bu gibi durumlarda hastalık tüm vücudu sarmaya başlar. Stresli bir dönem geçirdiğiniz zaman üzerinizdeki o bulutlu havayı atmak tamamen sizin elinizde.

Örnek olarak; ”Sizi sinir eden ve strese sokan insanlardan uzak durmayı tercih edebilirsiniz.” Veya sıkıntılı bir dönem geçiriyorsanız kendinize bir tatil dönemi ayarlayabilirsiniz. Bu tatil döneminde yapmadığınız şeyleri yapmayı deneyebilirsiniz. Günlük olarak koşuya çıkabilirsiniz. Herhangi bir oyuna dahil olabilirsiniz veya spor salonlarına yazılabilirsiniz. Anlayacağınız kafanızın dağılacağı şeyleri yapmanız gerekiyor. Birde stresli dönemlerde tüketebilecek besinler bulunuyor. Bu besinleri tüketerek stresi yenebilirsiniz.

– Makarna, tavuk, balık, yeşil sebze, salatalık, süt ürünleri stresi yenebilecek besinlerdir. Bu besinleri düzenli olarak tüketerek daha olumlu şeyler düşünebilirsiniz. Yukarıda da dediğimiz gibi stresten uzak kalmak veya strese yakalanmak tamamen sizin elinizde.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ