Menopoz Belirtileri Nelerdir?

Menopoz Belirtileri Nelerdir?

Menopoz Belirtileri Nelerdir?

Menopoz dönemi kadınların hiç istemeyeceği dönemlerden bir tanesi. Çünkü menopoz dönemine girilince kadınların üzerine bir ağırlık bir moralsizlik durumu oluşur. Her kadının mutlaka gireceği ve kaçınılmaz bir hastalık olan bu hastalığın belirtileri detaylı olarak nedir? Menopoz hangi süreçte başlar? Bugün sizlere bu konular hakkında yardımcı olmaya çalışacağız.

Menopoz en belirgin özelliği; ”Kadının bir daha hiç doğurgan olmamasıdır.” Yani menopoz sürecine girilince kadın doğurkanlık özelliğini tamamen kaybeder. Aynı zamanda bu durumdan kişinin cinsel yaşantısında bir hayli düşer. Eşler arasında kavgalar olabilir vs. vs. Bu gibi durumlarla karşılaşabilinir. Peki diğer menopoz belirtileri nelerdir?
Menopozun belirtileri arasında yer alan bir belirti de şudur; ”Kadını genel olarak bir sıcak basar ve gece uyurken ani terleme sorunlarıyla karşılaşır.” Bu olay menopozun başlangıcı demektir. Fakat bu dediğimiz olay her bayanda görülmeyebilir. Menopozla birlikte hayatınızda daha fazla sorun oluşabilir. Mesela menopoz ile birlikte hayatınız daha fazla stresli olabilir. Bunun haricinde daha mutsuz, daha kaygılı, daha uyku problemli bir kadın olabilirsiniz. Menopozun bilinen bir başlangıç yaşı yoktur fakat Dünya genelinde her kadında başlama yaşı 40 ila 50 yaş arasındadır. ABD üzerinde ise menopoz dönemi genel olarak 51 yaşında başlamaktadır.

30 yaşına basan bir bayanın adet düzenleyici hormonları artık bozulmaya başlar. 30 yaşına gelindiğinde ve bu yaştan sonra kadının östrojen, progestron hormonlarında bir değişiklik söz konusu olur. Daha sonra 40 yaşına gelindiği zaman adet dönemi tamamen bozulur ve kadının günlük yaşantısı değişerek menopoz hastalığı başlangıç yapar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ