Kilo Vermeye Yardımcı Tokluk Hissi Yaratan Besinler

Kilo Vermeye Yardımcı Tokluk Hissi Yaratan Besinler

KİLO VERMEYE YARDIMCI TOKLUK HİSSİ YARATAN BESİNLER
Yazın gelip deniz mevsiminin açılmasıyla birlikte kadınların karşı karşıya kaldıkları en büyük sorunların başında kışın alınmış fazla kilolar gelmektedir. Kalın kıyafetlerin altına saklayabildiğimiz fazla kilolarımız yazın gelmesiyle birlikte incecik kıyafetlerden belli olacaktır. Bu nedenle bütün kadınları yaz başında bir kilo verme telaşı sarar. Kilo vermeye yardımcı tokluk hissi yaratan besinler tüketerek, hızlı ve kolay bir biçimde kilo verebilmek mümkündür. Kilo vermede en önemli unsur sağlıklı beslenerek kilo vermektir. Çok az kaloriyle yapılan sıkı diyetler ilk anda size kilo verdirse de sonradan verdiğiniz kiloları hızla alacağınızdan vücudunuzun hasar görmesinden öteye gitmezler. Faydalı besinleri mutfağınızda tutarak, sporla birleştireceğiniz bir yeme sistemi kalıcı olarak kilo vermenize yardımcı olacaktır.
KİLO VERMEDE YARDIMCI MEYVELER
Küçük bir meyve olmasına rağmen büyük etkilere sahip olan yaban mersini, içerisinde C ve K vitaminini bolca bulunduran antioksidan özelliği yüksek bir meyvedir. Bir fincanı 80 kalori civarında olan yaban mersini atıştırmalık olarak veya kahvaltılarda tüketildiğinde hem tokluk hissi verecek, hem de zayıflamaya yardımcı olacaktır.
Mutfaklarımızda tüketimi çok az olan, genellikle krem olarak satın alıp kullandığımız avakado sağlık açısından çok faydalı bir meyvedir. Cilt dokularının yenilenmesine yardımcı olan avakado bu özelliği sayesinde yaraların hızla iyileşmesine olanak sağlar. Güçlü antioksidanlardan birisi olan avakado aynı zamanda bağışıklık sistemini güçlendirici etkiye de sahiptir. Kalp, damar sağlığına faydaları tartışılmaz olan bu meyve içerisinde K ve C vitamini, potasyum, folikasit gibi birçok vitamin ve mineral barındırmaktadır. Uzun süre tok kalmanızı sağlayan avakado diyetlerin vazgeçilmez besinlerinden bir tanesidir. Avakadoyu tek başına yiyebileceğiniz gibi salatalarınıza karıştırarak da tüketebilirsiniz.
KİLO VERMEYE YARDIMCI SEBZELER, TAHILLAR ve BAKLİYATLAR
Sağlıklı kilo vermede en önemli sebzeler arasında birinci sırayı brokoli almaktadır. Hem tok tutan, hem de birçok faydası bulunan brokoli anti – kanserojen bileşenler içermesiyle de sağlık açısından çok yararlıdır. Kalorisi oldukça düşük olan bu sebzede bulunan yüksek lif miktarı da sindirime yardımcı olarak kolay acıkmanızın önüne geçer.
Pek bilinmen bir ürün olan Kinoa bir tür tahıldır. Pilav veya bulgur gibi pişirilebilen bu besin, vücudumuz için gerekli olan tüm aminoasitleri içerir. Protein deposu olan Kinoa, lif kaynağı olmasıyla da tokluk hissini önemli ölçüde arttıracaktır. Kalorisi yüksek olmasından ötürü düşük miktarlarda tüketilmesi uygun olan bu tahıl, kabızlık sorununa da iyi gelmektedir. 100 gramı 120 kalori olan besini düşük miktarlarda tüketerek tokluk hissi yaratmanın yanında bağırsaklarınızın çalışmasına da yardımcı olabilirsiniz.
Karabuğday da kilo vermek isteyenlerin mutfaklarından eksik etmemeleri gereken bir tahıldır. Yüksek lif oranına sahip olan karabuğday kabızlık sorununa iyi gelmesi bir yana tok tutan bir besindir. Salatalara, yoğurda karıştırarak tüketebileceğiniz karabuğday da kalorisi yüksek bir besin olduğundan az miktarda tüketmekte fayda vardır.
Yulaf hem cilt güzelliğini arttıran, hem de sağlıklı beslenme ve kilo vermek için birebir olan ürünler arasında yer almaktadır. Kalori ve yağ oranı düşük olan bu besin, yüksek lif ve proteine sahiptir. Uzun süre tok tutan yulaf aynı zamanda barsak sisteminin düzgün çalışmasını da destekler. Kolestrole de iyi gelen yulaf, kalp sağlığını korumaya da yardımcıdır.
Son olarak evlerimizde bolca bulunan mercimek de kilo vermek isteyenlerin öğünlerine dahil etmesinde fayda olan besinlerden bir tanesidir. Tok kalmanıza yardımcı olan bu besinin aynı zamanda kolestrolü düşürücü etkisi vardır. Magnezyum ve demir kaynağı olan mercimek, yüksek lif içermektedir. Tok tutup, kilo verdiren mercimek aynı zamanda kabızlığa, kansızlığa, yorgunluğa iyi gelmektedir. Toksinlerin dışarı atılmasını sağlayan mercimek, sinir sistemini de güçlendirici etkiye sahiptir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. komik sözler dedi ki:

    Sağlıklı kilo vermeye yardımcı olacak bir konu olmuş. Böylelikle bizleri tok tutacak besinlerle daha az yiyebileceğiz.

BİR YORUM YAZ