Bayanların Korkulu Rüyası: Vajinismus!

Bayanların Korkulu Rüyası: Vajinismus!

Bayanların Korkulu Rüyası: Vajinismus!
Tıp dilinde “vajinismus” olarak tabir edilen cinsel birliktelik korkusu, Türkiye’de de oldukça trend bir hastalıktır. Dini ve milli bütünlüğümüzün oluşturduğu bize has kültürümüzün doğrultusunda yetiştirilen kız çocukları, evlendiklerinde özellikle ilk gece korkusu başta olmak üzere, diğer cinsel ilişki eğilimlerinde de acı çekeceğini düşünerek birleşmeden kaçarlar.
Aslında bu durum bir hastalık değil, korku düşüncesidir. Herhangi bir ilaç ya da ameliyat gerektirmeden, alanında uzman olan kişiler tarafından terapi yordamıyla çözülebilmektedir. Genelde kadın doğum uzmanlarının yardımcı olduğu bu konu, evliliklerin bitmesine sebep olabilecek derecede önemlidir. Eğer sizin de bu tarz bir korkunuz / endişeniz var ise mutlaka bir hekimden yardım almanızı tavsiye ederiz. Çünkü bu normal hayatınızda da, evlilik yaşantınızda da sizin ve ailenizin huzurunu kaçırmaya yetebilecek seviyede bir durumdur.
Vajinismus’un belirtileri ise genellikle birleşme esnasında vajinal bölge başta olmak üzere, bacaklar, eller, parmaklar hatta tüm vücutta kramp tarzında kasılmalar yaşanabilmektedir. Türkiye’de bulunan kadınların %30’unda rastlanan bu durum, korkulması gereken bir rahatsızlık değildir.
Bu hastalık genelde vajina darlığı ya da vajina duvarlarında yapısal bozukluk olarak hastanın aklına gelmektedir. Çok zor şekilde yapılan muayenelerin ardından, bayanın böyle bir sorunun olmadığını ve tamamen psikolojik olduğu kanısına varıldığı anda, içiniz daha da rahatlayacaktır.
İlaçsız, ağrısız 3 gün gibi kısa bir sürede tedavi edilen bu rahatsızlık, korkulu rüyanız olmaktan çıksın!

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ