Bebeklerle Oynanacak Eğitici Ve Eğlenceli Oyunlar

Bebeklerle Oynanacak Eğitici Ve Eğlenceli Oyunlar

Paket Açtırma Oyunu

Bebeğinizin Bir kaç oyuncağını – bunlar bebeğinizin en sevdiği oyuncaklar olursa daha iyi olur- kağıtla sarın ve önüne koyun, nasıl heyecan ile açtığını göreceksiniz. Açarken müdahale etmeyin . Bu uygulamayı renkli ve parlak kağıtlarla yaparsanız daha ilgi çekici olabilir.

Çek Getir Oyunu

Yine bebeğinizin çok sevdiği bir oyuncağının bir ucuna kurdele bağlayın ve yavaşça kendinize doğru çekin. Bebeğiniz bu şekilde oyuncağının çektikçe kendine geldiği anlayacak. Beraber birkaç denemenizden sonra artık bunu tek başına yapabilecek seviyeye gelecektir.

Tren Oyunu

Bebeğinizin karşısında ayakta durun ve ayaklarınızı açın, ilk olarak daha iyi anlaması için bunu eşinizle birlikte yapabilirsiniz. Eşiniz açık bacaklarınız sanki bir tünelmiş gibi tren sesi çıkararak arasından geçsin. Bunu birkaç defa bebeğinize bakarak yapsın. Daha sonra aynı hareketi yapması için bebeğinizi cesaretlendirin ve bu hareketi yaparken tren sesi çıkarmaya çalışıyor mu gözlemleyin.

İttirme Oyunu

Bebeğinizi yürümeye alıştırırken ev içinde oldukça faydalı olan oyundur. İlk arabam modellerinden birine sahip değilseniz , çamaşır sepetleriniz bunun için gayet yeterli olacaktır. İçine birkaç tane de oyuncak koyduğunda sehpaları ittirmeye çalışmayı bırakıp kendi oyuncağıyla oynayacak ve kısa sürede dengesini sağlayıp yürüyecektir.

 

Kutu Doldurma Oyunu

Doldur – boşalt tüm bebeklerin uzun aylar boyunca severek oynadığı oyundur. Ona içini araştırabileceği ufak bir kutu verin ve zevkle oynamasını izleyin. Bu kutunun içinde ağzına atamayacağı irilikte parçalar olmasına dikkat edin. Örnek olarak zararsız birkaç tokanızı kullanabilirsiniz.

Tak – Çıkart Oyunu

Birkaç farklı kapaklı plastik şişeyi önüne koyun, kapakları çıkartılmış şekilde olsun. Kapakları deneyerek yerine takmaya çalışırken el göz koordinasyonu sağlamış olacak ve şekil bulma becerisi artacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ