Küçük Evleri Büyük Göstermenin Yolları

Küçük Evleri Büyük Göstermenin Yolları

KÜÇÜK EVLERİ BÜYÜK GÖSTEREBİLMEK İÇİN YÖNTEMLER

Şehirlerin büyümesi ve insan sayısının artmasıyla birlikte evler gittikçe küçülmektedir. Şehir merkezinde oturmayı seçen birçok kişi küçük evlerde oturmaya razı olmakta, hayat pahalılığından dolayı birçok kişi de 1+1 ev tutabilmekte veya alabilmektedir. Küçük bir ev eğer bir de kötü dekore edilirse, oldukça boğucu olabilir ve siz üzerinize gelen duvarlardan kaçmak için sıklıkla kendinizi sokaklarda bulabilirsiniz. Eviniz ister şehrin göbeğinde, isterse şehre uzak bir konumda olsun, eğer küçükse bazı püf noktalarıyla olduğundan büyük gösterebilmeniz mümkündür.

DUVARLAR

Evinizi olduğundan daha büyük göstermek istiyorsanız işe duvarlarınızdan başlamanız gerekmektedir. Duvar renginiz eğer koyuysa bu renk evinizi küçük göstereceğinden, hemen uygun bir boya veya duvar kağıdı uygulamasıyla duvar renginizi açın. Duvarlarda açık yeşil (su yeşili), açık mavi, krem gibi tonlar kullanırsanız eviniz olduğundan büyük görünecektir. Boyama işleminize tavanınıza da katarsanız ve duvarla tavanı aynı renge boyarsanız eviniz olduğundan daha yüksek hale gelecektir. Alçak tavanlı bir eve sahipseniz bu ideal bir çözümdür. Açık renk duvarlar sıcak yaz günlerinde evinize daha serin bir konseptte sağlayacaktır.

HALILAR

Halı seçimlerinizin odayı boydan boya kaplayan ve dikine çizgili olması evinizi olduğundan daha geniş gösterecek bir uygulamadır. Küçük halılar mekanı keseceğinden küçük görünmesine sebep olacaktır. Hiç halı kullanmayıp, açık renk bir parke seçimi de evinizi geniş gösterme yollarından birisidir.

AYDINLATMA

Aydınlatma seçenekleri de evinizi büyük göstermede yardımcı olan diğer bir ev dekorasyon ürünüdür. Eviniz ne kadar aydınlık olursa o oranda büyük ve ferah bir görüntüye sahip olacaktır. Eğer tadilat yapabiliyorsanız, pencerelerinizi mümkün olduğu kadar genişletin. Perde kullanmakta evi küçük gösterdiğinden tercih edilmemesi gereken bir uygulamadır. Perde yerine seçeceğiniz storlarla evinizi daha aydınlık göstermeye yardımcı olabilirsiniz. Bolca tepe aydınlatması kullanmak ve ışıklı sistemleri evinize kurmak geniş bir görüntü yakalamanıza katkı sağlayacaktır.

MOBİLYALAR

Mobilya seçeneklerine göz atacak olursak, açık renklerde zeminden yüksek koltuk seçimi evin geniş görünmesi için önemlidir. Evi geniş göstermek için koltukları tek renkli seçmeniz önemlidir. Aksesuar kullanımını minimal düzeye çekmek de geniş ev için yapılması gereken önemli uygulamalar arasındadır. Dolap kullanmak yerine duvarlara raflar monte ederseniz, hem eviniz geniş görünecek, hem de ıvır zıvırınızı koyacağınız faydalı bir alan yaratmış olacaksınız.

AYNA KULLANIMI

Evleri geniş gösterebilmek için yapacağınız uygulamalar incelendiğinde belki de en önemlilerinden bir tanesi aynı kullanımıdır. Ayna kullanarak derinlik kazandıracağınız eviniz olduğundan daha büyük görünecektir. Oval ve boyuna aynaları tercih ederseniz tavan yüksekliğini daha fazla gösterebilirsiniz. Enine ve yatay aynalar ise odalarınızı daha geniş gösterecektir. faydalıdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ