Siyah Gözlere Nasıl Makyaj Yapılır?

Siyah Gözlere Nasıl Makyaj Yapılır?

Siyah Gözlere Makyaj Nasıl Yapılmalıdır?

Makyaj yapıldığında bütün kadınların en çok uğraştığı bölüm göz makyajlarıdır. Göz makyajı doğru yapıldığında oldukça çekici ve güzel bir görüntünün yakalanması mümkündür. Siyah gözlere sahip olan bayanlar makyajlarında kullanacakları bazı püf noktalarıyla gözlerini ön plana çıkarabilirler. Siyah gözlere sahip olan bayanlar makyaj tercihlerinde koyu renkleri seçmelidirler. Ten renginiz önemli olmadan sadece göz renginize odaklı uygulayacağınız makyajla şık ve güzel bir göz makyajına sahip olabilirsiniz.

Siyah Gözlere Uygulanacak Far Renkleri

Siyah gözler için seçilecek far renkleri gri ve siyahın tonları olmalıdır. Siyah kalem tercihleri yine bu gözlerde öne çıkmaktadır. Siyah ve gri haricinde siyah gözlü bayanlar, kahverengi, lacivert, koyu mavi gibi renk tonlarını da seçebilirler. Pastel tonları da bu gözleri oldukça güzel göstermektedir. Rimellerdeyse siyah gözlü kadınlar tercihlerini kahverengi, siyah ve lacivert renklerden yana kullanmalıdırlar.

Siyah Gözler İçin Göz Makyajı Önerileri

Siyah gözler gözaltlarına çekecekleri siyah kalemi far fırçasıyla hafifçe dağıtarak buğulu bir göz elde edebilirler. Bol rimelle kirpikleri iyice kıvırmak siyah gözleri çok güzel gösterecektir. Siyah gözler sadece çekecekleri göz kalemiyle başka hiçbir ürün kullanmadan da oldukça hoş görüneceklerdir. Eye-liner kullanmakta siyah gözleri ön plana çıkaran bir uygulamadır. Çift renkli gölgeli bir makyaj yaparak gözlerinize ayrı bir derinlik kazandırabilirsiniz. Siyah ve gri tonu karıştırabilir veya kahve krem tonlarını harmanlayarak hoş gölgelerle makyajınızı tamamlayabilirsiniz. Göz makyajınızın daha iyi tutunabilmesi için makyaja başlamadan önce göz üstünüze süreceğiniz pudra etkili olacaktır. Sadece göz üstüne sürülen rimel yüzünüzü daha genç gösterecek ve siyah renk gözlerinizi ön plana çıkaraktır. Göz kalemini biraz uzun çekerek çekik gözler yaratabilirsiniz. Kullanacağınız gri simlerle gece makyajınıza küçük dokunuşlar yapabilirsiniz.  

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ