Sivilcelerden Kurtulma Yolları

Sivilcelerden Kurtulma Yolları

Sivilcelerden Kurtulmak

Gençlerin ve ergenlerin belki de gençlik çağlarında en büyük sorunlarından bir tanesi. Herkeste var. Yok diyene inanmayın! Yani bir insanda sadece bel kısmında sivilce çıkabiliyorken diğer insanda yüz kısmında çıkabiliyor.

Sivilcelerden nasıl kurtulunur?

Sivilceler yukarıda da denildiği gibi bizlerin psikolojisini alt üst eden aynı zamanda bir çok konuda bizleri etkileyen bir hastalık. Kimisinde hiç yokken kimisinde her yerinde sivilce var. Sivilceleri gidermek veya tedavi etmek aslında çok kolay. Birde şu olay var; ”A ilacı sizde yararlı olabiliyorken aynı ilaç diğer bir sivilceli arkadaşta yararlı olmayabilir.” Yani bu bünyeden bünyeye değişen bir şey. Sadece doğru ilaçları kullanarak sivilcelerinizi tedavi edebilirsiniz.

İlk seviye sivilceler için İmex tarzı ilaçları kullanabilirsiniz. Tabii ilaçlarınızı almadan önce bir uzman doktora başvuruyorsunuz. İmex vs. bu tür ilaçlar ilk seviye sivilceler için kullanılmaktadır.

Sivilce ilaçlarının yan etkileri nelerdir?

Birde diğer ilaçlardan olan ve son seviye ilaç seviyesinde olan ilaçlar var. Bu ilaçlar vücudunuz üzerinde yan etki yapabiliyor. Mesela; ”Burun kanaması, bel ağrısı, yüzde pullanma” gibi olaylarla karşılaşabiliyorsunuz. Bu ilaçlar sizlere doktorlar tarafından veriliyor ve alırken bir kağıt imzalıyorsunuz. Kağıtta ”her türlü sağlık sorununa karşı tüm mesuliyet üzerimdedir.” Gibisinden bir yazı yer alıyor. Aynı zamanda 18 yaşından küçük biriyseniz bu ilacı sadece veliniz sizin için alabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ