Sağlıklı ve Güzel Bronzlaşmak

Sağlıklı ve Güzel Bronzlaşmak

Sağlıklı Bronzlaşmak İçin;

Yaz mevsiminde güzel ve parlak bir bronzluk yakalamak her kadının hayalidir. Ancak bunu yaparken sağlıklı yollar kullanılması çok önemlidir. Ayrıca güzel bir bronzluğa kavuşmak, renk farklarının olmaması gerekmektedir. Bunun için de en önemli kural mutlaka vücudun hassasiyetine göre bir koruyucu kullanmaktır. Alerji ve hassasiyet durumuna göre parfümlü koruyucular tercih edilmemelidir. Bu koruyucu güneşe çıkmadan yirmi dakika önce kullanılmalıdır. Güneşe koruyucusuz çıkmak cilde çok zararlıdır. Hem yaşlılık belirtileri daha erken ortaya çıkar hem de cilt kanseri gibi hastalıklara yakalanmak kolaylaşır.

Güneşe Ne Zaman Çıkmalıyız?

Güneş ışınlarının en tehlikeli olduğu 10:00 ve 15:00 arasında güneş ışınlarına direkt maruz kalmamaktır. Çünkü bu saatteki ışınlar bronzlaştırmaz ve deriyi yakar, güneş yanıkları meydana getirebilir. Gün içinde denize, havuza girdikçe güneş koruyucusu tekrar kullanılmalıdır. Artık su geçirmeyen güneş koruyucular olmasına karşın uzmanlar yinede tazelenmesini önermektedir.

Bronzlaşmak cildin bir savunma mekanizmasıdır. Yani çok sağlıklı bir olay değildir. Ancak kadınlar bronz bir ten istedikleri için ne kadar sağlıksız bir durum olsa da bronzlaşmak istemektedirler. Bu sebeple de bunu en az zararlı şekilde yapmak gerekmektedir çünkü zaten bronzlaşmak zararlı bir olaydır. İlk olarak havuç yağı, kakao yağı gibi birden çok yakan ürünler asla tercih edilmemelidir. Bu ürünlerin tek kazandıracağı şey güneş yanıkları ve soyulmuş, acı çeken bir cilt olacaktır. Cilt güneşe yeni alıştığı için hemen bronzlaşmak istemek cilde zarar vermek olacaktır. Bu sebeple bronzlaşmak hemen değil adım adım olmalıdır. Güneşlenme bittikten sonra mutlaka güneş sonrası kremleri kullanılmalıdır. Bu kremler hem cildi rahatlatacak hem de bronzluğun kalıcı olmasını sağlayacaktır. Nemini kaybetmeyen bir cilt çok daha güzel bronzlaşacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ