Saç Uzatan Bitkisel Yağların Gücü

Saç Uzatan Bitkisel Yağların Gücü

Bugün piyasadaki saç uzatan ürünlerin içeriğine baktığınızda hepsinde bitkisel yağların özlerine rastlayacaksınız. Aktarlardan rahatlıkla temin edebileceğiniz bu yağların fiyatı da kozmetik ürünlere kıyasla oldukça uygundur. Saçlarınızın sürekli maruz kaldığı şampuan, saç kremi gibi kimyasalların, fön makinelerinin zararlarını azaltmak için ve sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlamak için doğal olandan şaşmayıp bitkisel yağlara yönelmek en doğru seçim olacaktır.

düz-uzun-saç

  • Lavanta Yağı; Hem kokusuyla sizi etkileyecek hem de saçlarınızı baştan uca besleyecek ve uzatacak mükemmel bir formül lavanta yağı. Saç diplerinize masaj yaparak uygularsanız lavantanın yatıştırıcı etkisinden faydalanabilir, bütün stres ve gerginliğinizden kurtulabilirsiniz.
  • Ylang Ylang Yağı; Önceleri çok fazla bilinmeyen fakat son dönemlerde çokça adını duyduğumuz birçok kozmetik üründe kullanılan bir yağ. Saçları uzatmanın yanı sıra tansiyon düşürücü, antidepresan, mikrop öldürücü gibi bir çok özelliği de bulunmaktadır. Aynı zamanda uzun kullanım sonucunda saç tellerinizi kalınlaştırıp saç derinizin yağ dengesini sağlar.

Ylang-Ylang-yağı

  • Adaçayı; Hormon düzenleyici etkisi sayesinde saçlarınızın gürleşmesini de sağlarken aynı zamanda kepek oluşumunu da engeller. Güneşin zararlı etkilerinden saçlarınızı arındırırken ölü hücreleri de yeniler. Saçlarınız hem sağlığına kavuşsun hem de her ay gözle görülebilir şekilde uzasın istiyorsanız ihtiyacınız olan tek şey adaçayıdır.
  • Papatya Yağı; Saç rengini açtırmak isteyen herkesin en az bir kere başvurduğu bir yöntemdir sanırım papatya yağı. Bunun yanında saçlarınıza detoks etkisi yapar ve saç rengini ve parlaklığını arttırır. Kepeği önler, saç derinizi nemlendirir.
  • Hint Yağı; Özünde bulunan  “ricinoleic asit”  ile saç derisinde oluşabilecek enfeksiyonları önler ve kırıkları onarır. Haftada en az bir kere masaj yaparak saç derinize uygulayın ve mümkün olduğunca fazla bekletin. Hatta geceden sürüp sabah yıkayın böylelikle hint yağının dinlendirici etkisinden de faydalanmış olacaksınız.

uzunsaclaricinkolayparyikoneriler

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ