Kırık Saç Uçları İçin Ne Yapmalı?

Kırık Saç Uçları İçin Ne Yapmalı?

Kırık Saç Uçları İçin Ne Yapmalı?

Kırık saç uçları özellikle kadınlar için en büyük sorunlardan biridir. Gerek saça uygulanan fön, düzleştirici, maşa gibi ısıyla saç şekillendirme yöntemleri gerekse de güneş ışınları, saçı ıslakken taramak gibi nedenlerden ötürü de saçlarda kırıklar oluşur. Aslında bu kırıkların hem oluşumunu engellemek hem de oluştuktan sonra düzelmesini sağlamak mümkündür.

Saçlarımızın Düşmanı: Isıyla Şekil Vermek

Saçımız da canlıdır ve düzenli bakım ister. Öncelikle saçımıza ısı vererek şekillendireceksek mutlaka bu işlemlerden önce ısıdan koruyucu sprey kullanmalısınız. Bu spreylerin çoğu 220 dereceye kadar bir koruma sağlamaktadır. Ancak ısıdan koruyucu sprey kullansanız bile kesinlikle saçlarınız ıslakken ısıyla şekillendirme yapan hiçbir ürünü kullanmamalısınız. Bununla birlikte saçınızı düzenli aralıklarla kestirmelisiniz ki hem zaman içinde kırılan saç uçlarımız gitsin hem de saçımız daha sağlıklı uzasın çünkü kırılan saç uçlarıyla uzayan saç yine kırık olarak uzar ve bu da saçlarınızın tararken bile koparak dökülmelerine sebep olur. Ayrıca sürekli boyamak ve saçların rengini açıcıyla açtırmak da saçlarınızı yıpratır ve kırıkların oluşmasına sebebiyet verir.

Kırık Saç Uçlarından Kurtulma Yolları 

Aslında saç bakım ürünleriyle yüzde yüz bir çözümü olmasa da zamanla bu kırıklardan kurtulmak mümkün. 2-3 ay aralıklarla saç uçlarınızı birkaç santim kısaltmak saç uçlarınızdaki kırıkların azalmasını ve saçlarınızın canlanmasını sağlayacaktır. Bunun yanı sıra kırık saçlara karşı üretilen saç kremleri, serumlar ve yağlarla da saç uçlarınıza bakım yapabilirsiniz. Şampuan seçimi ise saç bakımındaki en önemli etkendir. Saçınızın tipine göre şampuan seçmeli ve düzenli olarak bu şampuanı kullanmalısınız. Sık sık şampuan değiştirmek de saçlarınızın bakımının yarım kalmasına sebep olacak ve istediğiniz sonucu görmenizi engelleyecektir.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ