Gözaltı Morlukları ve Göz Halkaları için Alternatif Çözümler

Gözaltı Morlukları ve Göz Halkaları için Alternatif Çözümler

Kimimizde genetik olarak vardır kimimizde yaş ilerledikçe ortaya çıkar göz altı morlukları ve göz çevresi halkaları. Bunun için bir dermatoloğa görünmeniz elbette faydalı olacaktır. Fakat bunun yanında evde kolaylıkla uygulayabileceğiniz doğal bir kaç alternatifimiz var sizler için;

  • Salatalık; en klasik yöntemlerden biridir aynı zamanda en etkili yöntemlerden de biridir. Dilimlediğiniz taze salatalıkları buzdolabında bekletip iyice soğuttuktan sonra göz çevrenize yerleştirin ve bekletin. 10 dakika kadar bekleyip yüzünüzü soğuk suyla yıkayın ve sonuç alıncaya kadar günde iki kere olmak üzere bu yöntemi tekrarlayın. Bunun yanı sıra salatalığın suyunu çıkarıp limon suyu ile karıştırarak da göz çevrenize bir pamuk yardımı ile sürebilirsiniz. Sürdükten sonra 20 dakika bekleyip yine soğuk suyla yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

14192551280.89829700

  • Çiğ Patates; İsterseniz direkt soyulmuş patates dilimlerini günde iki defa olmak üzere iki üç hafta düzenli olarak gözlerinizin çevresinde bekletip yıkayabilirsiniz. İsterseniz de rendelediğiniz patateslerin suyunu iyice sıkıp bir pamuk yardımı ile göz çevrenize sürebilirsiniz. On beş yirmi dakika bekletip yıkayabilirsiniz. Patatesin beyazlatıcı etkisinden bu şekilde faydalanabilirsiniz.

Patates-göz-nezlesine-faydalıdır

  • Badem yağı; Geceden badem yağını dairesel hareketlerle masaj yaparak göz çevrenize iyice yedirin. Sabaha kadar bekletin ve sabah uyanınca soğuk suyla yıkayın. Etkisini görünceye kadar bu yöntemi tekrarlayın. Osmanlıdan günümüze kalan oldukça etkili bir yöntemdir badem yağı.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ