Göz Renklerine Göre Makyaj Teknikleri

Göz Renklerine Göre Makyaj Teknikleri

Göz Renklerine Göre Makyaj Teknikleri

Bir makyajda en çok zaman ayrılan kısım göz makyajıdır. Ancak her göz rengi için aynı makyaj yapılmaz. Her göz renginin güzelliğini ortaya çıkaran makyaj teknikleri, kullanılan far renkleri farklıdır. Bu nedenle göz rengine uygun yapılan makyaj çok daha başarılı olur. İlk olarak güzel nemlendirilmiş bir cilde cilt tonuna uygun olarak ten makyajı yapılmalıdır. Göz makyajında ise aşağıda yer alan adımlar takip edilmelidir.

Mavi Renkli Gözler

Renkli gözlere yapılan en büyük makyaj hatası göz rengiyle aynı renkte olan bir kalemi gözün içine sürmektir. Bu gözün renginin yeterince ortaya çıkmamasına, dikkat çekmemesine neden olur. Bu nedenle mavi göze sahip olanlar mavi renk bir kalem asla tercih etmemelidir. Bunun yerine siyah, bej rengi ya da kahverengi kalem tercih edilebilir. Far seçiminde ise toprak tonları, turuncu tonları ya da açık sedefli pembeler mavi gözleri ön plana çıkarır. Göz pınarları beyaz bir far ile aydınlatılarak daha da dikkat çekici hale getirilebilir. Maskara tercihinde ise siyah ya da kahverengi kullanılabilir.

Yeşil Gözler

Yeşil gözlere en çok yakışan göz kalemi siyah ve mürdüm tonlarıdır. Bu renkler ile dikkat gözler üzerinde toplanır. Yeşil bir göze en uygun far rengi ise mor ve bakır tonlarıdır. Bu renkler yeşil göz rengi ile kontrast yaratacağı için gözler ön plana çıkacaktır. Tercihe göre mavi gözler gibi siyah ya da kahverengi maskara uygulanabilir.

Kahverengi ve Ela Gözler

Kahverengi ve ela göze sahip bayanlar çok şanslıdır çünkü genellikle her renk çok yakışacaktır. Özellikle mavi tonları kahverengi gözleri daha da güzel gösterecektir. Ancak yeşil ve gri renk farlar da kahverengi ve ela gözler için uygundur. İstenilen her renk maskara kullanılabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ