Doğru Bilinen Makyaj Hataları

Doğru Bilinen Makyaj Hataları

O partinin gözdesi olmak, o düğünün en güzel bekarı olmak ya da dışarıda ışıl ışıl parlamak için uygulanılan makyaj seçimleri, sizi sandığını gibi bir star yapmayabilir. Aksine bir günde on yaş yaşlanabilir, yorgun ve solgun görünebilirsiniz. Bu tarz durumlarla karşılaşmamanız için birkaç öneri ;

Kapatıcı tam bir kurtarıcıdır fakat kapatıcınızı yoğun kullanmak, ten renginizi daha koyu göstermek için kapatıcınızı koyu renk seçmek sizi olduğunuzdan daha yaşlı gösterir ve sanılanın aksine kırışıklarınızı kapatmaz daha belirgin hale getirir.

Fresh makyaj uygulamaları sizi daha dinç ve genç, cildinizi daha sağlıklı gösterir. Örneğin alt kirpiklerinize uyguladığınız maskara üst kirpiklerinize uyguladığınız kadar yoğun olmamalıdır. Siz tane tane bir görüntü elde etmek isterken herkesin gözü kaz ayaklarınıza kayacaktır.

Ruj kullanımı yüzünüze bambaşka ifadeler kazandırır , tabi ki doğru ruj seçimi ile. Eğer ince dudaklara sahipseniz koyu renk rujlar dudaklarınızı dolgun göstermez. Aksine daha da ince bir görüntü verir.

Farınızı göz kapağınızın her yerine aynı şekilde uygulamanız oldukça demode bir seçimdir. Özellikle koyu renk farları sadece göz kapağınızın dışına doğru uygularsanız, daha yaşlı görünmekten kaçınmış olursunuz.

Koyu renk göz kalemi kullanmak gözlerinizi olduğundan daha küçük göstereceğinden eğer gözleriniz küçükse onlara vurgu yapmak istiyorsanız, daha iri gözükmelerini istiyorsanız , göz altınızda açık renk göz kalemi kullanmalısınız.

Allık seçiminde ise şeftali ve pembe tonları tercih edilmeli ve en önemlisi allığı yanağınızın ortasına değil, elmacık kemiğinizi dairesel saracak şekilde değil de daha çok saçlarınıza doğru kullanmanızdır. Bu yüzünüzü daha diri gösterecektir.

Koyu renk kaş kalemi kullanmak ve bu kalemle kaşları kalınlaştırmak yanlış ve oldukça bakımsız gösteren bir yöntemdir .

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ