Doğal Makyaj Tüyoları

Doğal Makyaj Tüyoları

Yapılan bir araştırmaya göre erkeklere makyajlı mı yoksa doğal görünümlü kadın mı diye sorulmuş ve %80 i doğal görünümlü kadın cevabını vermiş. Fakat bir makyajlı bir makyajsız kadın resmi kendilerine gösterildiğinde %71 i makyajlı kadını seçmiştir. Buradan da anlıyoruz ki doğal makyaj her zaman için daha önemlidir. Fakat biz kadınların doğal makyajdan anladığı ise sadece dudak balmı ile sınırlı kalmaktır. Oysa çok basit 3 adım ile dupduru bir yüz, iri ve dikkat çekici gözler, dolgun dudaklar elde edebilir, hem doğal hem güzel bir yüze sahip olabiliriz:

Hair-Mistakes-that-make-you-Look-Older1-500x400

  1. Fondöten tonunuz kesinlikle cilt tonunuzla uyumlu olmalı ve fondöteni uygulamadan önce yüzünüzün temiz ve nem dengesinden emin olmalısınız. Cildiniz kuruysa şayet azıcık nemlendirici krem ile yüzünüzü hafifçe nemlendirin. Süngeri kullanmadan önce de hafif ıslatıp sıkarsanız fondöteni daha dengeli dağıtmasını sağlayabilirsiniz. Fondöteni uygularken yüzünüzün iç kısımlarından dışarıya doğru süngeri kullanırsanız daha iyi sonuç alırsınız. Son olarak da yüzünüzün T bölgesine pudra uygulayın böylelikle bu bölgelerdeki gereksiz parlamaları engellerken yanaklarınızın da ışıl ışıl olmasını sağlayacaksınız.
  2. Gözleri ön plana çıkarmak için kirpikleriniz uzun olsa bile kesinlikle kirpik kıvırma makası kullanmanızı tavsiye ederim. Kirpikleri kıvırdıktan sonra gözleri daha iri göstermek için kirpik diplerinize azıcık göz kalemi sürebilirsiniz. Açık tenliler için kahve tonlarında bir kalem ve koyu tenliler için siyah bir kalem daha iyi bir görünüm sağlayacaktır. Kirpikleri dolgun göstermek için kesinlikle çift kat maskara kullanmanızı tavsiye ederim. Tabi ikinci katı sürmeden önce ilk katın kuruduğundan emin olmalısınız topaklanmış bir görünüm almaması için.
  3. Dudakları daha dolgun göstermek için ise önce dudaklarınıza dudak balmı uygulayın ve 40 saniye kadar parmaklarınız ile dairesel masaj yapın böylelikle dudaklarınızın kan dolaşımı hızlanacaktır. Daha sonra dudak renginizle uyumlu bir ruj rengi belirleyerek çok bastırmadan hafif hafif uygulayın ve bir peçete yardımı ile fazlasını alın.
  4. Son olarak kaşlarınızı da doğal bir şekilde belirginleştirmek için kaş renginizle uyumlu bir far veya kalem kullanabilirsiniz. Kaşlarınızın başladığı kısma hafif ve kaşınızın sonuna doğru daha koyu uygularsanız kalemi daha doğal bir görünüm elde etmiş olacaksınız.

original

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ