Cilt Lekelerini Gidermek İçin Karbonat Maskesi

Cilt Lekelerini Gidermek İçin Karbonat Maskesi

Cilt Lekelerini Gidermek İçin Karbonat Maskesi

Güzel ve lekesiz bir cilt bütün kadınların en büyük isteklerinin başında gelmektedir. Evde doğal ürünler yardımıyla uygulanan güzellik ve bakım teknikleri hem cebinizden yüksek maliyetlerin çıkmamasına, hem de cilde zarar verebilen kimyasal ürünlerden uzak durmanıza sebep olacaktır. Birden fazla faydası olan karbonat kadınların cilt tedavilerinde sıklıkla kullandığı doğal ürünlerin başında gelmektedir. Karbonat birçok uygulamanın yanında cilt lekelerini gideren önemli bir doğal üründür. Aşağıda bulunan karbonat maskeleri uygulamalarıyla lekelerin giderilmesini sağlayabilir, kırışıklık ve sivilce gibi sorunlarınıza da karbonatın iyi geldiğini görebilirsiniz.

Ciltteki Lekeler İçin Karbonat Maskesi

1 çay kaşığı kadar karbonat

1 yemek kaşığı kadar yoğurt

1 çay kaşığı kadar zeytinyağı

3 damla kadar limon suyu

İlk önce yoğurt ve karbonatı karıştırınız. Bu karışımın üzerine limon suyu ve zeytinyağını da ilave ediniz. Elde edilen karışımı cilde sürdükten sonra beş dakika kadar bekleyip ılık su yardımıyla cildinizi yıkayınız. Düzenli olarak bu maskeyi kullanırsanız bir süre sonra lekelerinizin azalmaya başladığını göreceksiniz.

Ciltteki Lekeler ve Kırışıklıklar İçin Karbonat Maskesi

1 çay kaşığı kadar karbonat

10 damla kadar su

1 çay kaşığı kadar yaş maya

Bütün malzemeleri bir kapta karıştırıp yüzünüze sürünüz. On dakika boyunca beklettiğiniz maskeyi ılık suyla temizleyerek cildinizi arındırınız. Haftada bir kez bu uygulamayı yaparak cilt lekelerinizden ve kırışıklıklardan kurtulabilirsiniz.

Karbonatın Faydaları

Adeta mucizevi bir ürün olan karbonat ciltteki lekeleri gidermenin haricinde kepek sorunlarına da iyi gelmektedir. Duş yaparken saç köklerine masaj yaparak uygulanan karbonatı durulama suyuna ekleyeceğiniz 1 kaşık elma sirkesiyle birlikte saçınızdan arındırdığınızda kısa bir zaman sonra kepek sorununuz ortadan kalkacaktır. Mide sorunlarına da iyi gelen karbonatı yemeklerinize katarak hazmınızı da kolaylaştırabilirsiniz. Karbonatın diğer bir özelliği de kokuları gidermesidir. Ayakkabılık, buzdolabı gibi yerlere koyacağınız karbonatla tüm kokular ortadan kalkacaktır. Ağız kokularına da iyi gelen karbonat, dişleri de beyazlatmaktadır. Karbonat sirkeyle karıştırılarak ılık bir suya döküldüğünde ayak kokularını gidermeye yardımcı olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ