Çikolata Maskesi Ve Cilt İçin Faydaları

Çikolata Maskesi Ve Cilt İçin Faydaları

Çikolata Ve Cilt İçin Faydaları

Bir çok kişinin severek tükettiği çikolata cilt bakımında da faydalıdır. Çikolata ve cilt için faydaları konusu altında sayabileceğimiz çok şey vardır. Saf bir çikolatada bol miktarda potasyum , fosfor , E vitamini , magnezyum ve polifenoller bulunmaktadır. Bazı araştırmalara göre kakaodaki antioksidanların çok güçlü olduğu belirtiliyor. Kakaonun yağı cildinizi yumuşatır. Aynı zamanda kakao yağı iyi derece nemlendiricidir. Cildinizdeki en belirgin özelliklerinden bir tanesi ise ince kırışıklıkları düzeltmesidir. Kakaodaki bolca bulunan antioksidanlar büyük bir ihtimalle cilt proteinlerini besler. Bazı araştırmacılar kakao moleküllerinin cildin alt tabakalarına ulaşacak kadar küçük olmadığını söylüyorlar ve işe yarama ihtimalinden kuşku duyuyorlar. Buna rağmen kakao cildi yumuşatır.

Çikolata Maskesi Nedir?

SPA merkezlerinde tüm vücuda çikolata ile masaj yapılıyor. Çikolata maskesi özellikle yaşlanmış ve kırışık ciltlerde olağanüstü işler başarır.

Çikolata Maskesi için Gerekli Malzemeler;

  • Yarım bardak kakao
  • Bir tatlı kaşığı bal
  • Bir çorba kaşığı süt kreması

Çikolata Maskesi Nasıl Yapılır?

Çikolata maskemizin temel malzemeleridir. Bu malzemelere ek olarak isteğinize göre biraz yulaf unu , 1-2 damla zeytin yağı , ya da badem yağı ilave edebilirsiniz. Malzemelerimizi güzelce karıştırıp sürülebilir kıvama getirdikten sonra , yüzünüze , boynunuza hatta ve hatta tüm vücudunuza uygulayabilirsiniz. On beş dakika bekledikten sonra ılık su ile yıkayabilirsiniz.

Bu uygulamanız sonucunda cildiniz kadifemsi bir yumuşaklık kazanacaktır. Buna emin olabilirsiniz. İdeal bir çikolata renk olarak siyahtır. İçince kakao oranı %50’den fazladır ve özel olarak kakao yağı ile yapılır. Bu çikolata sağlıklı bir gıdadır. Tat olarak enfestir. Siyah bir çikolatada bolca magnezyum , fosfor , E vitamini ve polifenoller bulunur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ