Boyalı Saçlara Nasıl Bakım Yapılır?

Boyalı Saçlara Nasıl Bakım Yapılır?

Boyalı Saçlara Nasıl Bakım Yapılır?

Kadınların birçoğu saçlarını farklılaştırmak veya beyazlarını kapamak için boya uygulaması yapmaktadır. Ancak yapılan boya işlemleri genellikle belli bir sürenin ardından cansız ve donuk bir renge bürünmektedirler. Ayrıca saçlar boya işleminden dolayı ciddi bir yıpranmayla karşı karşıya kalabilmektedir. Bakımsız ve sağlıksız bir görüntünün ortaya çıktığı bu durumu engelleyebilmek için saçlara bakım yapmak önemlidir. Normal saçlara oranla boyalı saçlar çok daha fazla yıpranmaya maruz kalmaktadırlar. Aşağıda yer alan ipuçlarını takip ederek boyalı saçlarınıza uygulayacağınız bakımlarla saçlarınızın sağlıklı görünmelerini sağlayabilirsiniz.

Şampuan Seçimi

Hemen her şampuan birbirinden farklı içeriklere sahiptir. Boyalı saçlara sahip bayanlar saçı matlaştırıp rengini solduran sülfat içerikli şampuanlardan uzak durmalıdırlar. İçerisinde renk koruyucu madde bulunan şampuanlar ve saç kremlerini kullanarak saçlarını koruma altına alabilirler. Bunun yanında saçlarını haftada iki ya da en fazla üç kez yıkamakta boyanın akmasını geciktireceğinden tavsiye edilen yıkama sayısıdır.

Suyun Zararlı Etkilerinden Kaçının !

Sıcak suyla saçları yıkamak saç rengini kaçıracağından, saçları ılık suyla yıkamak uzun süreli renk koruması için yardımcı olacaktır. Bunun haricinde havuz suyunda bulunan klor boyalı saçlara zarar vereceğinden havuza girerken bone takmakta yarar vardır. Eğer bonesiz havuza girerseniz saç renginiz kısa süre içerisinde solacaktır.

Saçları Nemlendirmek İçin Bitkisel Çözümler;

Boyalı saçlar ekstra neme ihtiyaç duyarlar. Bundan dolayı evde kolayca hazırlayacağınız doğal karışımlarla saç bakımınızı yapabilirsiniz. Avokado, E vitamini yağı ve badem yağını karıştırarak saça uygulayıp 10 dakika kadar bekleyip duruladığınızda saçlarınıza yoğun nem sağlayacak bir bakım yapmış olursunuz. Doğal karışımları kullanmak istemezseniz hazır saç maskelerinden kullanabilirsiniz.

Güneşin Etkilerinden Saçlarınızı Koruyun

Güneşin zararlı ışınları da saçların cansız ve donuk görünmesine sebebiyet vereceklerdir. Saç renginde ciddi bir solmanın oluşmasını sağlayan güneş ışınlarından saçlarınızın zarar görmemesi için güneşli havalarda dışarıya çıkarken koruyucu saç spreyi ve şapka takmayı ihmal etmeyiniz.

Saç Dipleri İçin Çözümler

Boyalı saçlar için en büyük sorun saç diplerinin hemen çıkmasıdır. Arka arkaya boya yapılan saçlarda ciddi bir hasar meydana gelmektedir. Saç dipleriniz çıktığı anda saçı hemen boyamak yerine geçici kapatıcı spreylerle saç dibini saklamak daha uygun bir çözüm olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ