İlk Buluşmada Nasıl Davranmalı

İlk Buluşmada Nasıl Davranmalı

 

Bir ilişki için en önemli şey ilk izlenimdir. Çünkü ilk izlenim ilişkinin temelini oluşturur. Yaşanan her şey ilk izlenimin üzerine eklenerek bir ilişki oluşur. Bu sebeple de ilk buluşmalar ilişkinin geleceği için çok önemlidir. Ne yapılmasına hatta ne yapılmamasına bile dikkat edilmesi gerekmektedir. Aksi halde ilk buluşmanın ikincisi gerçekleşmeyebilir.

İlk Buluşmada Yapılması Gerekenler

İlk buluşmada en önemli şey kişinin kendisi olmasıdır. Sadece karşısındaki erkeği etkilemek için olmadığı karakterlere bürünmesine gerek yoktur. Çünkü daha sonraki buluşmalarda zaten kişinin gerçek karakteri ortaya çıkar.

Uzmanlar ilk buluşmalarda birazcık gizemli olmanın kadını daha çekici gösterdiğini söylemektedir. Çünkü erkek kadını yavaş yavaş tanımak, keşfetmek ister. Eğer ilk buluşmada kadına dair her şeyi öğrenirse artık onun için keşfedeceği, tanımak için heyecan duyacağı çok fazla şey kalmamış olabilir.

Gülüş bir insanı en çekici kılan özelliklerden biridir. Güzel ve içten bir gülümsemesi olan kadına hiçbir erkek hayır diyemez. İlk buluşmalarda da abartmadan, yeri geldiğinde sevimli gülücükler saçmak erkekleri oldukça etkileyecektir.

İlk Buluşmada Uzak Durulması Gereken Hareketler

Kadınlar geç kalabilir diye bir iltimas yoktur. Özellikle de ilk buluşmada daima vaktinde gidilmesi gerekir.

İlk buluşmada yemek seçerken doğru tercih yapılmalıdır. Leke bırakıcı ya da spagetti gibi yerken zorlayacak yiyecekler tercih edilmemelidir. Salata gibi dişlere yapışacak yemekler de ilk buluşma için uygun değildir.

Yalnızca ilk buluşmada değil, hiçbir buluşmada karşıdaki bir şey anlatırken telefonla ilgilenmek doğru değildir. Bu karşıdaki insana çok büyük bir saygısızlıktır.

İlk buluşmada her iki tarafında ilgisinin olduğu konular tercih edilmelidir. Özel konulara, parasal konulara girilmemelidir. Ayrıca eski sevgiliden bahsetmek de hiç doğru değildir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ