İlk buluşma için tavsiyeler

İlk buluşma için tavsiyeler

İlk Buluşma İçin Tavsiyeler

1) Temiz ve Bakımlı olun.

Öncelikli olarak fiziksel bakım ve temizlikten başlamak gerekir. Dış görünüşü temiz olmayan birinin çekici olacağını asla düşünmeyin. İster erkek olsun ister bayan hiç kimse karşısında pis birisini istemez. Özellikle diş temizliği ve kişisel bakım kişilerin düşüncelerini değiştiren en önemli faktörlerdendir.

2) Zamanında gideceğiniz yerde olun.

Dakik olmak önemlidir. Gideceğiniz yere varırken tüm geç kalmaları hesap ederek yola çıkın. Bayan olmanın kimseyi bekletme hakkını vermediğini bilelim bayanlar.

3) İlk buluşmada taraflar birbirini tanımadığı için uzun soluklu bir sohbet ortamı olmayabilir.

Arada sessizlikler olabilir bundan rahatsızlık duymayın. Bırakın o sessizliğin içinde de duymanız gereken başka şeyler vardır.

4) Telaş ve panik yapmayın.

Nihayetinde karşınızdaki de bir insan.

5) Kendinize öncelikle güvenin.

Ama bunu güveniyormuş gibi yapmayın inanarak yapın. Sonuçta hepimiz biriciğiz ve değerliyiz bunu hiçbir zaman unutmayın. Karşı tarafa kendinizi sevdirmek için sizde olmayan bir özelliği asla söylemeyin. Bu durum ileride sizi daha çok yaralar.

6) Karşı tarafa ilgi ve alaka gösterin.

sonuçta o kişi o günümün o saatini size ayırmış ve sizin için hazırlanmış. Yaptıklarını övmekten çekinmeyin.

7) Eski defterleri ilk günden açmayın hatta o defterleri hiç açmayın.

İlişki ilerlediğinde ciddi bir yola girdiğinizde karşı tarafın bilmesi gereken bir konu olursa o zaman anlatabilirsiniz. Fakat daha ilk buluşmadan eski sevgilinizle ilgili hayal kırıklıklarınızı anlatmayın. Unutmayın kimse sizin yara bandınız değil. Eski sevgiliyi kötülemeyin bu karşı tarafta sizin devamlı suçlayıcı özgüveni düşük bir insan olduğunuz izlenimini bırakacaktır.

8) Karşınızdaki kişiyi tanımak için uygun sorular sorun.

İlgi alanları ve hoşlandığı şeyleri çözün. İlk buluşmada karşı taraftan etkilenmemiş de olabilirsiniz kendinizi bu durumda sıkmayın sonuçta zevkler ve renkler tartışılmaz.

9) Kafanızda bir başkası ile ilgili soru işareti varsa hiç buluşmayın.

buluştuğunuz diyelim bu soru işaretleri devam ediyorsa karşı tarafa haksızlık yapmayın.

10) Açık ve net olun.

Sonuçta karşı taraf sizi siz olduğunuz için sevebilmeli. Bu durumu da abartarak karşı tarafı hiç ilgilendirmeyen konuları ilk günden anlatmayın. İlişkilerde gizem her zaman iyidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ